22 березня 2018 р. в Одеській національній академії харчових технологій була представлена виставка робіт учасників п’ятого  Всеукраїнського конкурсу для школярів «Вода – основа життя»  і проведено голосування за визначення переможців конкурсу. Вже стало традицією приурочувати цей захід Всесвітньому дню водних ресурсів.

Для участі у конкурсі було надіслано більше 50 різноформатних робіт від дітей з Одеської, Миколаївської, Тернопільської, Київської, Херсонської і Хмельницької областей. Участь в конкурсі приймали діти віком від 6 до 15 років з НВК, гімназій, загально освітніх шкіл, шкіл мистецтв, центрів естетичного виховання, натуралістичних центрів.

Більшість конкурсних робіт (а саме 33 роботи) було представлено в номінації «Кращий малюнок про воду».  В номінації «Кращий літературний твір про воду» було представлено  6 робіт,  в номінації «Кращий відеоматеріал про воду» - 9, а в номінації «Вироби з використаної водної тари» - 1 робота. Зі всіма роботами  конкурсантів можна ознайомитися на сайті кафедри біоінженерії і води ОНАХТ (www.biv.ontu.edu.ua або  www.aqua-technolog.оd.ua). Інформацію про проведення і результати конкурсу також можна буде отримати із періодичного видання ОНАХТ - газети «Технолог».

Визначення переможців конкурсу  відбулося шляхом таємного голосування представників студентства академії, технікумів, коледжів і науково-педагогічного колективу ОНАХТ. Переможців конкурсу визначали  в номінації «Кращий малюнок про воду» за  двома віковими категоріями: перша  – діти віком від 6 до 10 років; друга - діти  віком від 10 до16 років.  В інших номінаціях при визначенні переможців поділу на вікові категорії  не здійснювали із-за меншої кількості представлених робіт. Основними критеріями оцінки конкурсних робіт були особистий погляд дитини на проблеми, пов’язані із темою і завданнями конкурсу, оригінальність творчого задуму, змістовність, логічність, щирість, самостійність в роботі, композиційне рішення, художня виразність. Конкурс та виставка розкрили великий творчий потенціал учасників.

За результатами   голосування були визначені переможці (представлені в таблиці).

Переможці конкурсу нагороджені цінними подарунками та дипломами за підписом ректора Одеської національної академії харчових технологій, д.т.н., професора  Б.В. Єгорова.  Нагородження відбулося під час відкриття ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів та студентів «Вода в харчовій промисловості»,яка проходила в ОНАХТ 3-4 квітня 2018 року. Переможцям конкурсу, які не змогли прибути на нагородження, дипломи і подарунки були надіслані поштою.

Призове місце

Прізвище та ім’я переможця

Навчальний заклад

Номінація «Кращий літературний твір про воду»

Сокур Варвара

Білич Микита

Криворізький НВК № 35 «Імпульс»

Яковлєва Анастасія

Калинівська ЗОШ І-ІІІ ступеня, Одеська область

Номінація «Кращий малюнок про воду»-молодша вікова категорія (6-10) років

Чернецька Аріна

Одеська гімназія № 4

Шевченко Поліна

Номінація «Кращий малюнок про воду»-старша вікова категорія (10-16) років

Гонтаренко Анастасія

Миколаївська гімназія № 41

Сокур Варвара

Одеська СШ №117

Сапегіна Орина

Лісківська ЗОШ І-ІІІ ступеня, Одеська область

Номінація «Вироби з використаної водної тари»

Босий Микола

Крижопільська ЗОШ №1 Вінницької області

Номінація «Кращий відеоматеріал про воду»

І

Колективна робота  «Вода – основа життя»

Одеська СШ №117

Писаревський Ілля

Одеська СШ № 121

Покатило Софія та

Дарія Курочкіна

Миколаївська  СЗОШ №22

Оргкомітет конкурсу висловлює велику подяку викладачам та керівникам конкурсних робіт за їх активну позицію та допомогу учасникам конкурсу.  Нижче в таблиці представлено наставників конкурсантів цьогорічного конкурсу.

П.І.Б.

Назва учбового закладу

Боса Тетяна Григорівна

Крижопільська ЗОШ №1,

Вінницька область

Поліщук Галина Петрівна

Калинівська ЗОШ І-ІІІ ступеня, Одеська область

Бондаренко Олена Миколаївна

Лісківська ЗОШ І-ІІІ ступеня,

Одеська область

Сокур Ганна Олександрівна

Пірогова Раїса Миколаївна

Одеська гімназія № 4

Орлова Віолета Михайлівна

Миколаївська гімназія № 41

Мукмінов Ігор Ігорович

Одеська СШ № 121

Всім учасникам, які не стали переможцями цьогорічного конкурсу, а також їх керівникам грамоти за активну участь у Всеукраїнському  конкурсі для школярів «Вода – основа життя»  надіслані поштою.

Організатори конкурсу дякують всім, хто прийняв участь у конкурсі і бажають успіху в їх подальших творчих проектах. Також організатори конкурсу висловлюють подяку керівникам навчальних закладів та батькам конкурсантів за підтримку і допомогу   у проведенні.  За допомогу в організації голосування за переможців конкурсу колектив кафедри біоінженерії і  води  висловлює подяку керівництву Одеської національної академії харчових технологій і декану факультету технології вина і туристичного бізнесу Саркісян Г.О.

Секретар Оргкомітету Конкурсу «Вода – основа життя»,

асистент кафедри біоінженерії і води Кормош К.Ю.