23 травня 2018 року на факультеті Технології вина та туристичного бізнесу Одеської національної академії харчових технологій, в рамках роботи Інституту культури та мистецтв, доцентом кафедри Біоінженерії і води Береговою О.М. була прочитана лекція на тему: «Що необхідно знати про побутові фільтри».

Лекція присвячена побутовим фільтрам для отримання якісної питної води. Були розглянуті основні типи фільтрів і критерії їх вибору. Вода, яку ми п’ємо і використовуємо у побуті, потребує доочищення, адже причин неналежної якості води багато: застарілі трубопроводи, погіршення екологічної ситуації.

Нині ринок технологій очищення води пропонує широкий асортимент фільтрів та способів очищення. Студенти ознайомилися з різними типами побутових фільтрів, їх перевагами і недоліками.

Лекція пройшла цікаво, у слухачів виникало багато запитань, на які студенти отримали відповіді в ході лекції.

«Вода! У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе не опишеш, тобою насолоджуєшся, не розуміючи, що? ти таке. Ти не просто необхідна для життя, ти і є життя.  З тобою у всій істоті розливається блаженство, що не пояснити тільки нашими п'ятьма почуттями.  Ти повертаєш нам сили і властивості, на яких ми вже поставили було хрест. Твоїм милосердям знову відчиняються висохлі джерела серця.

Ти - найбільше в світі багатство, а й саме нетривке - ти, настільки чиста в надрах землі. Можна померти біля джерела, якщо в ньому є домішка магнію. Можна померти за два кроки від солончакового озера. Можна померти, хоч і є два літри роси, якщо в неї потрапили якісь солі. Ти не терпиш домішок, не виносиш нічого чужорідного, ти – божество, яке так легко злякати ... Але ти даєш нам нескінченно просте щастя »

Антуан де Сент-Екзюпері

Берегова О.М.,

к.т.н., доцент кафедри біоінженерії і води ОНАХТ