25 травня 2016 року студенти кафедри технології питної води (група ПВ-40) відвідали підприємство ТОВ «УКРАЇНСЬКА ЧОРНОМОРСЬКА ІНДУСТРІЯ» в м. Чорноморськ Одеської області. Запрошення на екскурсію отримали від директора підприємства Катрича Олега Олександровича, котрий після участі в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Вода в харчовій промисловості» запропонував студентам більше дізнатися про діяльність сучасного масло-екстракційного заводу.

Екскурсія почалася із зустрічі студентів з директором підприємства і керівниками основних підрозділів підприємства в конференц-залі адміністративного корпусу. Катрич О.О. ознайомив студентів із діяльністю підприємства на внутрішньому і міжнародних ринках, а також зазначив про потребу підприємства в кваліфікованих фахівцях, зокрема  таких, підготовку яких здійснює Одеська національна академія харчових технологій.

Далі екскурсію провела завідувач лабораторіями підприємства Стягайло Світлана Іванівна.  Вона розповіла студентам  про завдання, які вирішують працівники лабораторії заводу, про основні технологічні процеси підприємства, показала новітнє лабораторне обладнання, розповіла про режим роботи працівників лабораторії і їх відпочинок. Також завідувач лабораторії зазначила, що на підприємстві висуваються високі вимоги до рівня кваліфікації всіх працюючих, постійно здійснюється контроль спеціальних знань і знань з охорони праці. Зазначила, що на підприємстві створені всі умови для постійного кар’єрного зростання працівників.

Продовжив екскурсію підприємством виконуючий обов’язки начальника цеху переробки сировини  Фагельський В’ячеслав Володимирович.  Він показав студентам технологічні цехи з прийому насіння соняшнику і його переробки в сиру соняшникову олію та шрот. Розповів про принципи роботи основного технологічного обладнання, зазначивши і деякі його технічні характеристики. Особливий інтерес у студентів - майбутніх фахівців із технології водо підготовки, викликали промислова  ділянка з підготовки води для виробництва технологічного пару та ділянка очищення стічних вод. На значну кількість запитань студенти отримали змістовні і кваліфіковані відповіді операторів, які на цих ділянках працюють.

Не зважаючи на те, що під час екскурсії підприємством постійно йшов сильний дощ, враження від неї залишилися лише позитивні. Адже всі отриманні знання стануть в нагоді студентам як при виконанні курсових і дипломних проектів, так і в подальшій професійній діяльності. Можливо, дехто з них після екскурсії вирішить пов’язати з підприємством своє подальше професійне життя.

Колектив кафедри технології питної води висловлює подяку директору підприємства ТОВ «УКРАЇНСЬКА ЧОРНОМОРСЬКА ІНДУСТРІЯ» Катричу Олегу Олександровичу за надану можливість для проведення екскурсії студентів ОНАХТ та розуміння важливості проведення таких практичних освітніх заходів  під час  підготовки фахівців для підприємств агропромислового комплексу України.

Коваленко О.О., завідувач кафедри технології питної води ОНАХТ