Вода – основа життя


Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

Напевно, жоден із нас не замислювався, що саме вода є джерелом нашого існування. Без неї людина не може обійтися більше тижня. Людина повинна пити достатню норму води, щоб бути здоровою і мати гарну фігуру. Навіть деякі лікарі стверджують, що багато хвороб мають одну причину – хронічну нестачу рідини.

Вода очищає наше тіло, виводить шкідливі речовини та токсини, доставляє в клітини кисень, мінеральні солі, вітаміни, регулює температуру тіла, не дає клітинам злипатися, змазує суглоби й кістки, захищає від ударів внутрішні органи. Її значення настільки велике, що для нормальної життєдіяльності нам потрібно випивати не менше 1,5-2 літра води в день. А рослинам набагато складніше в цьому випадку. Для здійснення життєвих процесів рослин, їх тканини, клітини мусять бути досить наповнені водою. Лише за її участі відбуваються всмоктування розчинів мінеральних солей із ґрунту, утворення органічних сполук, випаровування. Ці процеси необхідні для життя рослинок. Особливу користь води відчутно взимку. Перебуваючи в твердому стані, у вигляді снігу, на поверхні землі, вона оберігає організми від замерзання.

        З кожним днем все частіше постає питання про забруднення води. Дуже часто ми викидаємо сміття у річки, озера, водоймища, ставки, роблячи страшне зло . Сміття на дні водоймищ несе загрозу для нас, під час купання, а особливо коли ми пірнаємо. В забрудненій воді помирають усі живі організми: риби, раки, рослини, тощо. В сільському господарстві люди використовують добрива та отрутохімікати. Дощова вода переносить частину отрути у водні ресурси і це зумовлює їхнє забруднення. Для збереження водного багатства населення повинно:

- економити воду,

- використовувати її лише за потребою,

- пильно слідкувати за кількістю витраченої води,

- прийняти біотехнічні заходи охорони водних ресурсів (наприклад очищення),

- не забруднювати водні ресурси.

Такими діями можна вирішити проблему дефіциту води .

     Отже, потрібно бережно відноситись до цього безцінного дару природи. Воду потрібно берегти, як зіницю ока. З усієї моєї розповіді , я впевнено можу сказати, що «Вода – основа життя».

Надеіна Віта, 14 років

Керівник - Зелена Раіса Миколаївна

Охтирська гімназія Охтирської міської ради Сумської області