Вода – основа життя


Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

Доброго дня! Сьогодні я хотів би написати твір про речовину, котру ми використовуємо кожного дня. Вона – звична для кожного з нас, бо жити без неї не можна. Упізнали? Так, це вода, звичайнісінька вода. Хочеться навіть спитати, що нового можна дізнатися про воду? Ну справді, мабуть, усі знають, що вода, Н2О — хімічна речовина у вигляді прозорої безбарвної рідини без запаху й смаку.

 

Вода у природі існує в трьох агрегатних станах: твердому (лід), рідкому (вода) і газоподібному (водяна пара). Молекула води складається з одного атома Оксигену і двох атомів Гідрогену, а людський організм – на  70 %  з води. В організмі дорослої людини, масою тіла 65 кг міститься в середньому близько 40 літрів води. Це знають усі школярі з 5 класу . 

З давніх-давен наші пращури шанували воду: дбали про чисті криниці, водяні  ключі, широкі ріки. Вода очищала їх від тілесного та душевного бруду, різних життєвих негараздів... Дуже розумно, правильно та влучно сказав про воду відомий французький письменник Антуан Сент-Екзюпері: «Не можна сказати, що ти є необхідною для життя – ти саме життя»! І це справді так. Адже без води абсолютно неможливе, немислиме земне життя, що виникло з неї. Ми звикли, що вода завжди є.

На мою думку, зараз необхідно задуматися про стан кожної місцевої водойми, адже чиста вода свідчить про стан навколишнього середовища й здоров’я людини. Адже ми є тим, що ми їмо,  п’ємо! Ще з казок пам’ятаємо про «живу» і «мертву» воду. За даними ВООЗу, близько 90 % хвороб людини виникають через вживання неякісної води, тобто такої, що містить домішки, шкідливі для здоров’я людини. Сумно зауважити, але, на жаль,ми забули  наші давні традиції та звичаї про чистоту. Адже ми, сучасне покоління, практично не думаємо над негативними наслідками від того сміття, що залишається після нас в озерах, річках.

Отож, шановні, на мою думку, тільки тоді, коли ми почнемо  ставитися до води так, як наші пращури: не засмічувати криниці, розчищати водойми, вода до нас повернеться своїм чистим обличчям і подарує  людським організмам свою життєдайну силу. Я думаю, що просто необхідно зрозуміти нам усім, що вода – це одне з найбільших багатств Матінки Природи.  Адже водою заповнена  майже вся земна поверхня - 70%. Вода має велике значення  для економіки, сільського господарства, промисловості…Цей список можна було б продовжувати, але головне – вода є основою для життя.

Конвісар Андрій Юрійович, 12 років

Керівник - Зелена Раїса Миколаївна

Охтирська гімназія Охтирської міської ради