ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ТЕХНОЛОГІЇ ПИТНОЇ ВОДИ»

  1. «Вода для смачних і корисних напоїв»

Під час майстер – класу школярам розказують про вплив якості води на якість напоїв, зокрема на основі чорного і зеленого чаїв. Також пропонується школярам прийняти участь в дегустації напоїв, приготованих на воді з різним хімічним складом та підготовлених з використанням різних фільтруючих матеріалів для побутових фільтрах. 

  1. «Яку воду ти п’єш?»

Під час майстер – класу школярам розповідають про показники якості води (загальна жорсткість, хлориди, залишковий хлор, рН, мінералізація тощо). Також показують,  як визначаються ці показники в лабораторних умовах.  А ще школярам надається можливість принести зразки води і під наглядом фахівців визначити якість води, яку вони п’ють. 

(Розробники майстер-класів: доц. Коваленко О.О., доц. Ємонакова О.О,,

ас.  Новосельцева В.В) 

 

 ОСВІТНЯ ПРОГРАМА  «ХАРЧОВІ БІОТЕХНОЛОГІЇ» 

  1. «Застосування біотехнологічних методів в технології переробки рослинної сировини»

Проведення експериментів з використанням ферментів одержаних із рослинної, тваринної і мікробної сировини в процесі освітлення соків, одержання без уварювання овочевих і фруктових концентратів, попередження потемніння фруктової і овочевої сировини. 

  1. «Ферментативні методи розщеплення полісахаридів рослинної сировини»

Виділення полісахаридів із фруктів і овочів: крохмалю та пектинових речовин. Проведення якісних реакцій за визначенням та ідентифікацією виду полісахариду. Ферментативне розщеплення із застосуванням ферментів одержаних із рослинної, тваринної і мікробної сировини з послідуючим проведенням якісних реакцій для кожного виду полісахариду. 

3.«Застосування біохімічних методів із визначенням полісахаридів у плодоовочевих соках і напоях»

Одержання свіжих соків із овочів та фруктів, проведення якісних реакцій з виявлення полісахаридів у свіжовилучених соках виробничого походження. Ферментативне розщеплення із застосуванням ферментів, одержаних із рослинної, тваринної і мікробної сировини з наступним проведенням якісних реакцій для кожного виду полісахариду. 

(Розробники майстер-класів: доц. Нікітчіна Т.І., доц. Мирошніченко О.М.) 

 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ТЕХНОЛОГІЇ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ ТА ОВОЧІВ» 

  1. «Секрети лактоферментованих продуктів із фруктів і овочів»

Квашення капусти, квашення фруктових та овочевих асорті. Послідовність технологічних прийомів підготовки до лактоферментації та прискорення процесу із застосуванням розробок кафедри. 

  1. «Ідентифікація натуральності соків і напоїв з фруктів і овочів»

Одержання свіжих соків із овочів та фруктів, визначення вмісту вітамінів, порівняльна характеристика із соками різних виробників з послідуючим проведенням якісних реакцій для кожного виду сполук хімічного складу соків. 

(Розробники майстер-класів: доц. Нікітчіна Т.І., доц. Мирошніченко О.М.) 

  1. «Фальсифікація соків і напоїв плодоовочевих з м'якоттю»

Соки та напої з м'якоттю повинні мати відповідну консистенцію, що ллється, густу, яка забезпечується наявністю м'якоті фруктово-овочевої.  За чинною нормативною документацією масова частка м'якоті в соках і напоях повинна становити 30 - 45%. Виробник сьогодні забезпечує консистенцію соків не масовою часткою м'якоті, а внесенням в соки і напої модифікованих крохмалів, при цьому кількість м'якоті знижується, менше нормативних значень приблизно 20%, знижуючи, таким чином продукт, при цьому ціна залишається на рівні натуральних соків. У складі продукту на упаковці не показаний компонент - модифікований крохмаль.

Майстер-клас складається з показових дослідів, які розкривають суть цієї проблеми. 

(Розробники майстер-класу: доц. Мирошніченко О.М., доц. Нікітчіна Т.І.)